НАУКОВО – ТЕХНІЧНИЙ НАПРЯМОК

Держбюджетна НДР №0112U005976200(100-100)

Розробка теоретичних основ і практичних принципів створення автоматизованих енергозберігаючих систем управління енергетичними об’єктами електричних станцій. Терміни 01.01.2013р.-31.12.2014р., обсяг фінансування 200 тис. грн.

Господарські договори:

1.Договір зі Зміївської ТЕС № 15/570 від 12.12.2012р . ”Аналіз резервів енергозбереження на Зміївській ТЕС та розробка рекомендацій щодо їх практичного використання ”

(2012-2013р.).  Обсяг фінансування-59 тис. грн..

2.Договір зі Зміївської ТЕС № 15/87 від

05.03.2014 р.” Розробка практичних принципів інтеграції систем енергозбереження управління в АСУ ТП енергоблоками Зміївської ТЕС ” (2013-2014 р. ). Обсяг фінансування-50 тис. грн..

Основні наукові результати

1. Розроблено загальні наукові принципи, методи створення і математичні моделі енергозберігаючих систем управління енергетичними установками електростанцій.

2. Виконано структурно – параметричний синтез енергозберігаючих систем управління паровими котлами, турбогенераторами, насосними установками і системами низько потенційного комплексу електростанцій.

3.Виконано цикли експериментальних досліджень насосних та вентиляторних установок, парових котлів та систем низько потенційного комплексу  енергоблоків Зміївської ТЕС. За результатами цих досліджень виконано  ідентифікацію розроблених математичних  моделей, визначено оптимальні параметри законів енергозберігаючого керування, а також показники техніко-економічної ефективності розроблених рішень.

Опубліковано 5 наукових монографій, 7 наукових статей у фахових виданнях(з них 3 – наукометричних базах). Отримано 6 патентів

 

НАУКОВО – ПЕДАГОГІЧНИЙ НАПРЯМОК

Держбюджетна НДР №0112U005979400(200-200)

Створення системи професійної підготовки та підвищення кваліфікації викладачів у галузі енерго- та ресурсозбереження на виробництві, у комунальному господарстві, у сфері послуг та побуту. Терміни 01.01.2013р.- 31.12.2014 р., обсяг фінансування  400 тис. грн..

Господарські договори:

підвищення кваліфікації керівного складу і провідних фахівців Зміївської, Запорізької, Добротвірської ТЕС у напрямках перспектив розвитку енергетики; модернізації енергетичного обладнання; енерго- і ресурсозбереження на основі інноваційних науково – технічних і науково – педагогічних розробок.

Загальний обсяг -206 тис. грн..

Основні наукові результати

1. Розроблено загальну науково – педагогічну концепцію підготовки та підвищення кваліфікації інженерно – педагогічних кадрів у галузі енерго- та ресурсозбереження.

2. Розроблено навчальні програми і методичне забезпечення для підготовки і підвищення кваліфікації кадрів у галузі енерго- та ресурсозбереження.

3.Створено універсальний зразок лабораторної бази для викладання курсу «Енерго- та ресурсозбереження»,яка зокрема, включає:

  • –  тепловізорний прилад для визначення втрат енергії через фасади  будівель;
  • – лабораторну установку “енергозберігаючий будинок “ з моделями автономних і альтернативних систем енергозабезпечення;
  • – лабораторну установку для визначення і знешкодження схем крадіжки електроенергії;
  • – лабораторну установку для дослідження ефективності роботи теплових насосів;
  • – лабораторну установку для випробувань і визначення енергоефективних режимів експлуатації насосних установок;
  • – лабораторну установку для дослідження і мінімізації втрат енергії у системах трубопровідного транспорту;

– лабораторну установку для дослідження роботи гідравлічного тарану.

Лабораторні установки оснащено сучасними комп’ютерними програмами для обробки і аналізу результатів досліджень і оформлення протоколів випробувань.

4. Згідно із статтею 7 Закону України про енергозбереження, в УІПА введено курс «Основи енерго- і ресурсозбереження» у навчальні плани всіх інженерно-педагогічних спеціальностей.

Опубліковано 10 наукових статей у фахових виданнях (з них   5- у наукометричних базах). Підготовано до друку наукову монографію і навчальний посібник.